Markízy / Garážové brány

Markízy

Markízy

Markízy sú praktickým a estetickým zatienením terasy, loogie, alebo výkladu. Chránia pred slnkom a zaručia exkluzívne posedenie za každého počasia. Pri výrobe markíz sú používané kvalitné povrchovo upravené hliníkové zliatiny a textílie od renomovaných svetových výrobcov. Látky z umelých vlákien sa vyznačujú vysokou pevnosťou, stálou farebnosťou, antistatickou a protiplesňovou impregnáciou. Široká paleta vzorov a farieb umožňuje dokonalé zladenie markízy s fasádou, alebo naopak zaujímavý kontrast farieb na Vašej budove a tým jej celkové zatraktívnenie.

Konštrukcia je vyrobená z hliníkových povrchovo upravených profilov. Kĺbové ramená zabezpečujú napínanie látky a umožňujú nastaviť ľubovoľný sklon vysunutia. Ručným otáčaním kľuky sa prenáša krútiaci moment na hriadeľ s navinutou látkou, ktorá sa buď uvoľňuje, alebo navíja. Komfortnejším prevedením ovládania je elektrický pohon, ktorý je zasunutý v navíjacom valci. Umožňuje pohodlnejšie vysúvanie a zasúvanie markíz pomocou vypínača. Slnečná a veterná automatika zabezpečí automatické vysúvanie a zasúvanie v závislosti na intenzite slnečných lúčov a sile vetra.


Garážové brány

Garážové brány

Sekcionálne garážové brány

Vhodne dopĺňajú rôzne architektonické riešenia stavieb. Sekcionálne garážové brány vďaka konštrukčnému riešeniu nezaberajú miesto navyše, ale zasúvajú sa pod strop vo vnútri garáže. Ich ovládanie možno spustiť ručne alebo na diaľku z pohodlia auta.

Sekcionálne garážové brány sú vybavené nehrdzavejúcim celopozinkovaným koľajnicovým systémom s dlhou životnosťou. Brána je vytvorená z dvojstenného pozinkovaného oceľového plechu vyplneného tvrdenou polyuretánovou penou, čo prispieva okrem izolačných vlastností aj k zvýšeniu bezpečnostných vlastností.

Rolovacie garážové brány

Jeden z najpoužívanejších typov garážových brán je obľúbený najmä pre dobré izolačné vlastnosti a absenciu zásadných stavebných úprav garáže. Rolovacie brány ovládané na diaľku prípadne priamo z garáže sa navijú vo veľmi krátkom čase do bubna umiestneného nad vchodom do garáže. Špeciálna povrchová úprava zabezpečí stálosť farby a odolnosť voči UV žiareniu i poveternostným vplyvom. Rolovacie garážové brány sú vytvorené z hliníka alebo ocele, vyplnenie tvrdenou polyuretánovou penou dodáva pevnosť a vysokú stabilitu.