Plastové a hliníkové okná

Plastové okná Brügmann

Plastové okno Brugmann

V pozadí úspechu firmy Brügmann sú plastové okná a profily s vysokým kvalitatívnym štandardom a vysokou technickou zrelosťou. Ponúkané systémy plastových okien majú originálny, jedinečný a nenapodobiteľný design. Plastové Brügmann patria medzi najmodernejšie výrobky svojho druhu.

  • Konštrukcia: jednorámová
  • Profily: 5 komorové, hĺbka 73 mm rám, 84 mm okno
  • Materiál: profily z nárazuvzdorného PVC triedy "A" (masívny rám o hrúbke 2,8 mm) s výstuhami
  • Povrchová úprava: kompletá ponuka dýh imitujúcich drevo
  • Sklá: dvojsklo Pilkington Insulight U=1,0 + Argon
  • Deliace lišty: konštrukčné, medziokenné, lepené
  • Kovanie: Winkhaus Autopilot - štandardná výbava: blokáda chybnej polohy kľučky, mikroventilácia

Charakteristické vlastnosti:

Päťkomorový systém použitý pri plastových oknách Brügmann AD ponúka vynikajúci pomer kvality a ceny. Plastové okná vyrobené zo systému Brügmann AD sú vhodné pre rekonštrukcie rodinných domov, priemyselné objekty, ale aj novostavby.

Systém Brügmann AD obsahuje niektoré prvky presahujúce vlastnosti bežných 5-komorových plastových profilov, a to použitie 2-komorového zváraného tesnenia zvyšujúceho tepelnú a akustickú tesnosť až o 50%.

Systém Brügmann AD je bezpečnejší pretože kovanie a jeho súčasti sú kotvené cez 4 vrstvy okenného krídla a v ráme priamo do kovovej výstuhy.

Samozrejmosťou je aj jeho stabilnejší a pevnejší široko komorový plastový profil, ponúkajúci jednostranný a obojstranný dekor na prefarbenom plaste. Plastové okná Brügmann AD majú aj v prevedení jednostranná exteriérová imitácia dreva cca 1 až 2 mm hrubú vrstvu farbeného (hnedého) plastu pod PMMA fóliou, a teda pri prípadnom poškriabaní vrchnej fólie s imitáciou dreva nevidno kontrastnú bielu farbu PVC (túto výhodu farbeného plastu majú viaceré profily pri obojstrannej laminácii PMMA fóliou s imitáciou dreva, no zriedka aj pri jednostrannej, ako oko Brügmann AD). Parametre akustickej izolácie sú triedy 2 a okná odhlučnia až o 33 dB.

Profily Brügmann AD ako jedny z mála profilov nemenia farbu ani po niekoľkých rokoch používania. Plastové okno je vystavene slnečnému žiareniu a iným atmosférickým činiteľom a len najlepšie plastové profily si udržia ideálne bielu farbu po mnoho rokov. Propagačný leták

Hliníkové okná

Hliníkové okná

Tilt & Turn Thermal Break Aluminium Systems AL 520

AL 520 je trojkomorovým teplým systémom pre konštrukcie okien, dverí a stien. Je to unikátny systém, kombinácia moderného dizajnu s kvalitou a funkčnosťou. V profiloch je vytvorený tepelný most o šírke až 24 mm. Systém je vhodný pre prostredie s väčšími výkyvmi teplôt. Tento systém je tvorený dvomi lisovanými profilami, ktoré sú oddelené polyamidovým pásikom posilneným sklenným vláknom. Takáto konštrukcia je po lakovaní povrchu zárukou dokonalej izolácie. Súčiniteľ prenikania tepla Ur je v tomto systéme 2,0 W/m2K. Pri použití izolačného skla s U 1,1 dosahuje väčšina stien (v závislosti od rozmerov a tvaru) hodnotu U 1,7 W/m2K. Použitie je vhodné pre všetky typy: pevné, otváravé, sklopné, otváravo-sklopné, sklopno-posuvné.